Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stupídne výhovorky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

vystizne
 
Hodnoť

K+

Napísal si to dosť výstižne... Niet sa čo čudovať, že obyčajných ľudí rozčuľuje správanie mnohých vodičov na autách "pomáhať a chrániť", keď vidia svoju bezmocnosť a nespravodlivosť...a potom sa už ľahko paušalizuje...Prešli sme 50 metrov bez svetiel v krásnom slnečnom dni a cvakali sme... a o pár dní dávali policajti papuču nóbl autu na zebre...a o pol minuty rýchlo papuču dávali dole a išli akoby bez povšimnutia preč a auto ďalej na prechode zavadzalo...
 
Hodnoť

 

No, čo chcete od policajtov? Keď mnohí tí ľudia, vyučení kuchári, stolári, elektrikári a iní ktorým sa podarilo zmaturovať, sa v nejakom rýchlokurze ktorý trvá ani nie rok musia stať profesionálni právnici, za krátku dobu sa musia naučiť množstvo predpisov, od zákonov (pre ilustráciu nielen trestné predpisy ale aj zákon o rodine a pod.) po interné nariadenia, a ešte k tomu množstvo iných vecí musia dostať do seba, tak asi každý pochopí, čo taký mladý policajt z toho vie, keď sa postaví po nejakom roku "štúdií" na ulicu, potom absenciu právnych vedomostí nahradzuje zvýšená agresivita a tomu zodpovedajú aj zákroky, neprimerané používanie donucovacích prostriedkov a pod., a takí ľudia ako Packa, Spišiak, Ábel nikdy nemali sedieť tam, kde sedeli resp. sedia. Polícia potrebuje reformu, ale s týmto vedením...
 

Je to ozaj vo vzdelaní?

Myslím že to nie je až tak o tom kto má akú školu, ale skôr v tom, či človek - policajt pokoru má alebo nemá, či vstúpil k polícii kvôli vlastným výhodám, alebo (aj) kvôli niečomu ušľachtilejšiemu.

To vlastne aj sám paradoxne potvrdzujete tým, že ste vypichol ľudí, ktorí mali vyštudované právo alebo policajnú akadémiu. Zjavne im to nepomohlo k tomu aby vedeli z práva aspoň to čo vedia bežní smrtelníci - nie právnici, resp. aby sa podľa toho čo zo školy vedia aj správali. V tomto konkrétnom prípade mali dodržať triviálne dopravné predpisy, ale ich nedodržali.

Policajné vzdelanie zďaleka nie je zárukou kvality práce polície. Aj keď je podstatné, určite nie je rozhodujúce.
 
Hodnoť

 

Skvalitňovanie práce polície je limitované ich spoločenským statusom. Ak chceme niekde kvalitu, profesionalitu a spoľahlivosť blížiacu sa k dokonalosti, musíme takých profíkov vycvičiť a hlavne zaplatiť podobne ako v Anglicku a Nemecku. Môžeme čakať dokonalosť od polície, keď vidíme, v akom stave dokonalosti je celá naša spoločnosť? Čím majú byť motivovaní policajti, keď im niekoľko rokov nezvýšili platy a policajným dôchodcom ide vláda uvaliť 19% odvod na ich výsluhy. Sudcom sa idú zvyšovať platy o valorizáciu 230 eur, lebo vraj to majú garantované v zákone a nemôžu podnikať, stávkovať, ale veď aj policajti mali výsluhy garantované zákonom a nemôžu podnikať ani stávkovať. Policajt sa musí rozhodnúť správne v priebehu sekúnd /ináč má problém alebo končí/, kým sudcom trvá aj roky, kým vyrieknu rozsudok, kto konal správne. Aj tak nemusí rozhodnúť správne, lebo odvolací súd môže rozhodnúť aj ináč. Môžeme očakávať, že policajt bude slúžiť dokonale len z lásky k vlasti, z prísahy vernosti štátu a že aj život položí, ak to bude treba, keď verná republika ho riadne nezaplatí a po odslúžení uvalí daň na jeho priznané výsluhy? Policajt sa bude správať profesionálne a spoľahlivo, len ak bude vedieť, že je primerane ohodnotený za svoju prácu a bude mať právne istoty, za čo slúži ľuďom aj vlasti. Ich platy a ostatné výsluhy je potrebné upraviť spravodlivejšie novým zákonom podľa druhu jeho profesionálnej činnosti. Tiež prijať zákony, aby policajti mohli vymôcť sankcie za priestupky a zjednať nápravu aj voči neprispôsobivým občanom, ktorí sú často nedotknuteľní. Potom môžeme očakávať, že nám budú policajti pomáhať a nás chrániť.
 

 

Veľmi trefne.
 

Je to ozaj v peniazoch?

Ak by to malo byť v peniazoch, tak to potom logicky asi veríte aj tomu, že teraz sa kvalita práce súdov zvýši, keďže sudcom idú zvyšovať platy. Naozaj veríte tomu, že to tak bude?

Vypichli ste sudcov, aké majú neprimerane vysoké platy. Je to pravda. Ale opomenuli ste mnohých mnohých iných, ktorí majú o dosť slabšie platy ako policajti; nehovoriac ešte o sociálnych výhodách.

Tiež ste zabudli dodať, že každý policajt šiel k polícii DOBROVOLNE.

Každý tam šiel dobrovoľne, väčšina kvôli sociálnym výhodám a drvivá väčšina po známosti.

A napriek tomu väčšine policajtov vôbec neprekáža sťažovať sa ako sa majú zle. Nie je to choré?

Polícia, ako aj článok ukazuje, robí často krát kadečo inak len nie tak ako to káže zákon. A to ešte nehovoríme o jej kladnom vzťahu k tzv. bielym golierom, k politickej moci, ktorú chráni viac ako chránených živočíchov. Za to toto si zaslúži polícia čo? Odmeny? vyššie platy? A to nie len problém funckionárov, ale policajtov ktorí často krát mlčia, ak by mali poukázať na prehmaty alebo na krytie trestnej činnosti vyvolených.

Policajti preto môžu byť radi, že sú radi, a že majú to, čo majú.

Kto si myslí, že je to málo, aj keď na začiatku sa mu to zdalo dosť, nech sa páči, na jeho miesto je X nových adeptov.

Policajti dostávajú možno viac, ako si táto spoločnosť môže dovoliť im dať. A ak si myslia opak, pri prísahe mali otvorene povedať, že svoje povinnosti si budú plniť a robiť to čo od nich spoločnosť očakáva len do výšky svojho platu. Ale na to nemali ani nemajú gule.

Nech polícia má vyššie platy, ale najprv nech ukáže že si to ozaj zaslúži.
 
Hodnoť

kam sa podel zdravý rozum

mne sa veľmi páči ako obhajujete zákony. Škoda len že si neuvedomujete že rozum - človek - ľudskosť je nad všetkými zákonmi - tie totiž rovnako vymysleli nedokonalí ľudia.
K parkovaniu - žiaden MP v mojich očiach nebude mať rešpekt ak si pred základnou školou vyberie vodiča -rodiča-vlastníka starého auta a to drahé stojace vedľa a rovnako porušujúce "zákon" nevidí. Na dotaz prečo nerieši všetkých rovnako stočí hlavu na opačnú stranu a tvrdí že sa pozerá inde. To snáď ani nie je možné. Ak tvrdíte že policajt musí - tak vám poviem rovno že musí sa jedine zomrieť a policajt musí jedine používať mozog a musí zvážiť čo, kto,kde,kedy a prečo. A tomu má prispôsobiť svoje konanie. Vôbec nemusí dať papuču a vôbec nemusí vyrúbiť pokutu. Ak má pocit radosti a uspokojenia že koná inému zlo asi je niekde chyba.
Takže môj odkaz MP je nerobte hanbu polícii ako takej. Ste platení z daní obyvateľov tak konajte verejnú službu a nie službu štatistike o pokutách. Rozmýšľajte nad tým čo robíte. Ano jednoduché si prácu zľahčiť a konať alibisticky. Škoda. Chce to viac empatie.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 1 141
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 840
 3. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 794
 4. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 564
 5. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 401
 6. Marián Viskupič: Koľko sa nabalil Robert Fico za 12 rokov? Ján Počiatek možno prezradil viac, ako chcel! 380
 7. Marek Strapko: Kým ma nezbili neonacisti... 275
 8. Jozef Sitko: Čo bude, ak uspejú: Fico, Kotleba, Danko aj Harabin? 219
 9. Vladimír Bednár: Zabitie Solejmáního ako odkaz pre Putina 215
 10. Viktor Križan: Pellegrini neklame, Smer s Kotlebom naozaj vládnuť nebude 166

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Len keď je válov
 2. Vladimír Krátky: Kde je Boris Kollár ?
 3. Matej Galo: Budúcnosť medzi Slovenskom a Britániou? Časť 2.
 4. Miška Emericiová: Psycho
 5. Milan Lacúch: Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2
 6. Matej Galo: SLOVENSKO POTREBUJE ODBORNÍKOV, AKO JE MARTIN KLUS. ČASŤ 1.
 7. Miška Emericiová: Skaza
 8. Július Kovács: Bela charakter a Ríško balonik si myslia o ľuďoch, že sú h*vná.
 9. Vladimír Seman: Otvorený list Richardovi Sulíkovi o Zemplínskej šírave
 10. Miška Emericiová: Balada o klaunovi


Už ste čítali?