Policajný odborník

Autor: Peter Fejfar | 10.10.2012 o 0:18 | Karma článku: 11,86 | Prečítané:  1510x

Prečítanie správy o tom, ako policajný viceprezident Ábel zdôvodnil svoje porušenie pravidiel cestnej premávky mi spustilo tik v pravom oku. Tento sa mi väčšinou spustí pri únave očí. Už predtým som v inom článku písal o tom, ako niektorí policajti dokážu stupídne obhajovať svoje konanie. Obhajoba policajného viceprezidenta bola toho príkladom. Ospravedlnenie porušenia pravidiel cestnej premávky potrebou prezliecť uniformu môžu na Policajnom prezídiu vytlačiť, zarámovať a zavesiť vo vestibule hneď vedľa fotografií policajných prezidentov.

 

Pokiaľ uvedené mi spôsobilo len ten tik v oku, správa o uložení pokuty policajnému viceprezidentovi mi spôsobilo slzenie v očiach. Slzenie od smiechu. Policajnému viceprezidentovi, zodpovednému za úsek dopravnej polície, ktorý sa určite na miesto svojho služobného zaradenia dostal pravdepodobne ako najlepší z najlepších a to po únavnom výberovom konaní, bolo obyčajným radovým policajtom dopravného inšpektorátu vysvetlené, že jeho „plnenie služobných úkonov“ bolo obyčajným priestupkom. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa média pokúšali získať názor policajného prezidenta, resp. ministra vnútra k porušeniu pravidiel cestnej premávky policajným viceprezidentom. Títo boli samozrejme bez nejakého názoru na vec (čo iné by sme od nich aj čakali, veď k tomu aký „odborný zázrak“ na uvedené miesto dosadili sa určite nepriznajú), pritom stačilo požiadať o názor bežného dopravného policajta.

Je úsmevné (pre niekoho možno tiež smutné), že vrcholného predstaviteľa polície musí o problematike pravidiel cestnej premávky vyškoliť jeho podriadený - radový policajt.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?